Profesyonel İngilizce Seslendirme Neden Önemlidir?

Tüm Dünya’da en çok konuşulan diller arasında yer alan İngilizce dilinde yapılacak seslendirmeler, doğal olarak çok geniş bir kitleye hitap eden projelerde kullanılmaktadır.

Öte yandan amatör olarak seslendirmeyle ilgilenen birçok kişi kendi imkanları çerçevesinde seslendirme ve dublaj yapmaktadır. Fakat amatör seslendirme ile profesyonel seslendirme arasında önemli farklar bulunur.

Birçok dilde olduğu İngilizcede de farklı aksanlar bulunur. En çok bilinen İngilizce aksanları İngiliz aksanı, Amerikan aksanı, Hint aksanı, Avustralya aksanı ve Yeni Zellanda aksanıdır.  İngilizce seslendirme hizmeti almadan önce projeye en uygun aksanda konuşan sanatçı tercih edilmelidir.

İngilizce seslendirme hizmetinde profesyonel seslendirme hizmeti ile amatör seslendirme hizmeti arasında ne gibi farklar bulunur sizin için sıraladık;

İngilizce seslendirme hizmeti alırken profesyonel İngilizce seslendirme ve amatör İngilizce seslendirme arasındaki farklar nelerdir?

1) İletişim her duyuya hitap ettiğinde etkilidir. Bunlardan en önemlisi ise duyma yetisidir. Tüm dünyada birçok ürün veya hizmet sesiyle onlara hayat veren profesyonel sanatçılarla özdeşleştirilmiştir. Bu nedenle yapım projelerinde kullanılacak sesin kalitesi projenin kalitesini de ifade eder. Profesyonel seslendirme sanatçıları ile çalışmak sizi ve projenizi yukarı taşır.

2) İngilizce seslendirme hizmetlerinde profesyonel seslendirme hizmeti aldığınızda aynı zamanda ücretsiz redaksiyon ve tercüme desteği alırsınız. Amatörler sanatçılar yolladığınız metni olduğu gibi seslendirecektir.

3) Profesyonel seslendirme hizmetinde aradan yıllar geçse bile projeleriniz arşivlenir. Bu nedenle uzun vadede gelebilecek revize ve eklerde daha hızlı ve profesyonel çözümler alınır.

4)    Hızlı ve etkili şekilde elinize ulaşacak seslendirme kayıtları profesyonel stüdyolarda broadcast kalitesinde kaydedilirken amatör sanatçıların kayıtları ucuz mikrofonlar ile evde kaydedildiğinden dip ses, eko, düşük kaliteli kayıtlar ile karşı karşıya kalırsınız.

5)    İşi sadece seslendirme olan sanatçılar, projenizi profesyonel bir şekilde kaydederken istenilen duyguyu ve etkiyi ilk seferde sorunsuz bir şekilde verir. Profesyonel olarak seslendirme yapmayan, sadece İngilizce konuşabildiği ve diğer ülkelerdeki insanların bu farkı ayırt edemediğini bilen diksiyonu ve artikülasyonu problemli kişiler, duygudan yoksun düz ve ruhsuz ses kayıtlarını size sunacaktır.

Mehmet Onur Uluslararası Seslendirme Ajansı bünyesindeki ingilizce seslere buradan ulaşabilirsiniz.