Barbaros Uzunöner

İndir

Biyografi

1976 doğumlu Barbaros Uzunöner, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde işletme eğitimi aldıktan sonra Akademi Kenter’de Oyunculuğun Abc’si programı kapsamında tiyatroyla buluştu. İlk yazılarının yayımlandığı Gırgır dergisinde on yıl çalıştı. Ayrıca Takvim Gazetesi, Zıpır ve Çarşaf dergilerinde de köşe yazarlığı yaptı.

Fenerbahçe Televizyonunda hazırlayıp sunduğu Orta Şut Karışımı adlı programı ile spor dünyasına mizah penceresinden bakan Uzunöner, Kiss FM ve Radyo D’de Barbaros On Air adlı programı ile uzun yıllar dinleyicilerine seslendi.

Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Kadriye Kenter, Mehmet Birkiye gibi hocalardan dersler almış ve yazdığı oyunlar ile Kenter Tiyatrosu’nda sahne alan Uzunöner’in sahnelenen oyunları; Olmuş Bi’Kere, Tarihte Garip Vakalar, Seninle Evlenir miyim?, Aşka Geldik, Bir Öyle Bir Böyle, Akla Ziyan İşler, Alçalarak Yüksel, Etik Alkol, Boşanma Teklifi, Freud’un Günlükleri ve Türk müsün canım? ‘dır. Fenerbahçe Koleji’nde drama dersleri veren Barbaros Uzunöner’in Gıdıkım Geldi, Leyleğin Ömrü, Siyasal Loto, Teksas Süleyman, Vekilim Beni Tanıdınız mı?, Türk müsün Canım? ve Cehennemi Yakan Çılgın Türk adlı 6 kitabı bulunuyor.