Kerem Doğutuna

İndir

Biyografi

1992 yılında Star TV gurubunda çalışmaya başlayan Doğutuna, Metro FM ile başladığı radyo kariyerini, Süper FM ile devam ettirdi. Süper FM’in kuruluşunda bulunan Doğutuna bu radyoda 5,5 yıl her gün canlı yayın yaptı. Bu arada Star TV Haber Merkezinde seslendirme yaptı.

Radyoya başladıktan bir yıl sonra Star TV’ de Müzik Müzik Müzik isimli programı hazırlayıp sunan Doğutuna, ayrıca STAR TV de Özge Özsağman’la birlikte sabah programı sunuculuğu ve LG sponsorluğunda LG Karaoke yarışma programı yapımcı ve sunuculuğu, Kral TV’ de 3,5 yıl her gün çeşitli sponsorlar ile canlı yayın sunuculuğu, 18 ay boyunca LG Sponsorlu LG Karaoke yarışma programı yapımcı ve sunuculuğu, Coca Cola sponsorluğunda Coca Cola Top 10 Programı sunuculuğu, Yılbaşı özel programları sunuculuğu, özel geceler sunuculuğu (Kuruluş Yıldönümü, KRAL TV Video Müzik Ödülleri vb.) yaptı. Daha sonra NTV gurubuna transfer olan Doğutuna, burada NTV gurubunun ilk radyosu RadyoPop’ ta Genel Koordinatör Yardımcısı, Program Müdürü, Müzik Direktörü, Program Yapımcısı ve Sunucusu görevlerinin yanı sıra NTV Haber Merkezi’nde seslendirme ve o dönemde NTV yan kuruluşu olan Olay TV’de Pazar Show’ u program sunuculuğunu üstlendi. 2001 yılında MMC gurubuna dahil olan Doğutuna, 2003 yılına kadar MMC TV de program danışmanı, yapımcı ve sunuculuk görevlerinde bulundu.

Doğutuna, seslendirmenin yanı sıra organizasyonlarda, lansman, etkinlik ve toplantılarında, kongrelerde, bayii toplantılarında, şirket özel toplantılarında, şirket etkinliklerinde, defilelerde, konserlerde, roadshowlarda, turnelerde, festivallerde sunuculuk yapıyor.