Mehmet Onur

Show Tv'nin sesi
İndir

Biyografi

1995 senesinde Show TV’de çalışmaya başlayarak medya sektörüne adım atan medya profesyoneli Onur, bir çok ulusal kanalda yapımcılık, kreatif yönetmenlik, yönetmenlik, dış haberler editörlüğü ve haber spikerliği  görevlerinde bulundu. 1997 senesinde kurduğu Onpro Creative ile bir çok TV programı ve yapıma imza atan sanatçı 1995 senesinden bu yana profesyonel olarak seslendirme yapıyor.

Mercedes, Roche, Pfizer, Philips, Saab, Peugeot, Sony, Warner Bros, Goodyear, Dell, 3M, Chrysler, Shell, BMW, Kingston Technologies, Renault, Google, Microsoft, Best Buy, Pepsi sesi olduğu uluslararası markalardan sadece bir kaçıdır.

Bas bariton olan sanatçı; yumuşak ve sıcak pes tonlardan genç ve eğlenceli  tonlara, dinamik yüksek tınılardan etkileyici üst sert tonlara kadar çıkabilen geniş bir ses aralığına sahiptir. Sahip olduğu bu güçlü ve renkli ses armonisi ile reklam, tanıtım, fragman ve belgesel projeleri için ideal bir sestir.

Dünyaca ünlü bağımsız seslendirme değerlendirme kuruluşu SaVoa (Society of Accredited Voice Over Artists) tarafından sesinin dünya standartlarında olduğu tescillenen tek Türk seslendirme sanatçısı olan Mehmet Onur, merkezi Las Vegas’ta bulunan World Voice Organisation’un kurucu üyesidir. Daha önce Türkiye’de faaliyet gösteren MTV ve Universal Channel’ın tanıtımlarını da seslendiren sanatçı 1996 senesinden beri Show TV’nin kurumsal tanıtım sesidir.