Burhan Güven

İndir

Biyografi

Çalışma hayatına 1982 yılında gazetecilikle başlayan Burhan Güven, uzun süre muhabirlik, haber müdürlüğü, reklamcılık yaptı. 1991 yılında TV sektörüne Flash TV’de başlayan Güven, haber spikerliğinin yanı sıra yapımcılık ve yönetmenlik yaptı.

1995 Yılından itibaren 3 yıl süre ile TRT 2’nin kurumsal sesi olarak çalıştı. Temiz eller, Flaş Ekip, Beko life gibi Tv yapımlarına sesi ve haberciliği ile emek verdi. Kanal E ile devam eden haber spikerliği Kanal 6 ile sürdü.

1999 yılından itibaren ATV’nin kurumsal sesi olarak görev yaptı. Ayrıca Hürriyet, Bimeks, ECA, Lukoil, Dünya Göz gibi yüzlerce firmanın reklam filmlerini seslendirdi ve kurumsal sesi olarak hizmet vermektedir.

2010 yılında yönetmenliğini Zülfü Livaneli’nin üstlendiği Veda filminde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün son dönemini canlandırarak beyaz perdeye adım attı. 2011 yılında ise Osman Tolga’nın çektiği Emanet adlı kısa belgeselde yine Atatürk’ü canlandırdı. Sanatçı halen Bloomberg HT televizyonun kurumsal sesidir.